Biorąc pod uwagę polski rynek technologii sprzedaży, kasoterminale nadal są reprezentowane przez niewielką liczbę modeli. Śpieszymy więc z informacją, że od jakiegoś czasu w oficjalnej dystrybucji jest już dostępne nowe urządzenie tego typu. Jeszcze w końcówce 2019 roku na polskim rynku zadebiutował kasoterminal iPOS Smart. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu i sprawdzić, na co będą mogli liczyć jego użytkownicy.
Tak, ten model jest już zgodny online!
Przez pewien czas o urządzeniach fiskalnych online można było mówić (lub pisać, np. na blogach) wyłącznie w kontekście kas oraz drukarek rejestrującej. Sytuacja zmieniła się dopiero po oficjalnym debiucie kasoterminala iPOS Smart. To urządzenie nie tylko stanowi połączenie terminala płatniczego, urządzenia fiskalnego i oprogramowania do zarządzania sprzedażą i e-płatnościami. Model Smart jest również pierwszym kasoterminalem z funkcjonalnością zgodną z wymogami online. Urządzenie gwarantuje więc m.in. przesyłanie ważnych danych do Centralnego Repozytorium Kas.
Opisując online’owość iPOS Smart, warto też podkreślić, że kasoterminal cechuje się naprawdę elastycznym podejściem do transmisji informacji. Łączność z CRK może tutaj przebiegać zarówno przy użyciu sieci LAN (przez port Ethernet), jak i przy zastosowaniu rozwiązań bezprzewodowych – modułu Wi-Fi bądź modemu GSM. Co ważne, wszystkie wspomniane interfejsy komunikacyjne są dostępne już w wersji standardowej urządzenia.
Wersje technologiczne i kolorystyczne? Tak, jest w czym wybierać!
iPOS Smart jest też niewątpliwie urządzeniem dla tych, którzy lubią mieć wybór. Nadmierna liczba opcji oczywiście nie zawsze będzie korzystna, bo może wprowadzać zamieszanie. Niemniej, w przypadku nowego kasoterminala iPOS nie ma o tym mowy. Do wyboru są bowiem 2 wersje technologiczne:
Smart – podstawowa, z terminalem płatniczym, który da się w dowolnym momencie odłączyć od urządzenia (działa bezprzewodowo),
Smart+ – rozbudowana o 10-calowy tablet z panelem dotykowym i kafelkowym interfejsem. W tym przypadku terminal płatniczy jest połączony przewodowo z „bazą”, czyli częścią fiskalną urządzenia.
Żeby było bardziej barwnie, kasoterminal iPOS występuje również w różnych wariantach kolorystycznych. Tym razem do wyboru jest 6 wersji: szara, czerwona, różowa, niebieska, biała i zielona.
Kasoterminal Smart to także 4 taryfy abonamentowe i iPOS web
Zarówno przy zamawianiu iPOS Smart, jak i w dowolnym momencie użytkowania kasoterminala, można zdecydować się na jedną z 4 taryf: Free, Standard, Premium oraz Pro. Plany abonamentowe wiążą się z niższymi bądź wyższymi opłatami miesięcznymi, co z kolei przekłada się na węższy lub szarszy zakres funkcji. Bezpłatna taryfa Free to absolutnie podstawowe rozwiązanie, które ogranicza się tak naprawdę do prowadzenia ewidencji sprzedaży (za wyjątkiem iPOS web, ale o tym później). Nie zapewnia ona np. przyjmowania płatności kartą czy telefonem. Opcja ta pojawia się dopiero w 3 kolejnych planach taryfowych. A wraz z nią multum dodatkowych rozwiązań, np. ilościowa gospodarka magazynowa.
Na koniec warto przypomnieć, że użytkownicy kasoterminala Smart zyskują dostęp do platformy internetowej iPOS web. Co ważne, nie ma tutaj znaczenia ani wybrana wersja technologiczna urządzenia, ani plan taryfowy. A czym jest iPOS web? Przy użyciu tego narzędzia można nie tylko tworzyć różnego rodzaju raporty i analizy, ale także zdalnie zarządzać kasoterminalami Smart, m.in. bazą towarową.
Integracja różnych elementów systemu sprzedaży, funkcjonalność online, obsługa e-płatności, możliwość dopasowania urządzenia (parametrów, opcji i wyglądu) do potrzeb konkretnej firmy, innowacyjna platforma internetowa. Tak w skrócie można podsumować iPOS Smart. A co wy sądzicie o nowym kasoterminalu? Czekamy na Wasze opinie!
18 stycznia, 2020
no no generalnie w fajnym kierunku rozwijają się te iposy 🙂 choć ja osobiście mam już technologie i rozwiązania zapewniające mi kompletny, sprawnie działający system sprzedaży