Novitus Link Online, czyli kilka przemyśleń odnośnie kasy fiskalnej polskiej marki

Prosta kasa fiskalna - Novitus Link Online

Na blogu Panparagon.eu dawno nie pojawiła się żadna recenzja, która dotyczyłaby konkretnego modelu kasy fiskalnej. Postanowiliśmy więc nadrobić zaległości i przygotować dla Was, drodzy czytelnicy, taki materiał. A bohaterem dzisiejszego wpisu będzie jeden z prostszych modeli marki Novitus – kasa fiskalna Link Online. Zapraszamy więc do zapoznania się z najważniejszymi funkcjami i parametrami tego urządzenia.

Prosta kasa fiskalna online, która występuje w różnych wersjach

Rozważania dotyczące Novitus Link Online warto zacząć od dużej wariantywności tej kasy fiskalnej. Urządzenie polskiego producenta nie tylko jest dostępne w 3 różnych wersjach kolorystycznych (czarno-pomarańczowej, czarno-szarej, biało-pomarańczowej), ale także oferuje wybór interfejsu komunikacyjnego, który posłuży m.in. do transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. W wariancie podstawowym model Link Online posiada złącze typu Ethernet, zapewniające działanie w ramach firmowej sieci LAN. I właśnie takie rozwiązanie można wykorzystać do przewodowej współpracy z serwerami CRK. Jednak dodatkowo tę kasę fiskalną da się wyposażyć w moduł Wi-Fi lub modem GSM z kartą SIM (wewnętrzny albo zewnętrzny). Novitus Link Online w opcjonalnych wersjach technologicznych zaoferuje więc także bezprzewodowe transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Nieduże gabaryty – pojemna baza PLU

Pomimo kompaktowych gabarytów (195 x 67 x 216 mm) i ogólnej prostoty użytkowej, Novitus Link Online jest kasą fiskalną z naprawdę dużą bazą towarową. Urządzenie zapewnia bowiem skonfigurowanie aż 20 000 produktów lub usług. W związku z tym, omawianego modelu z pewnością nie należy uznawać za technologię sprzedaży przeznaczoną wyłącznie do pracy w mniejszych działalnościach gospodarczych (obsługujących swoich klientów stacjonarnie lub mobilnie). Kasa fiskalna Novitus Link Online poradzi sobie także w firmach z rozbudowanym asortymentem, np. w lokalach gastronomicznych czy różnego typu sklepach. Dodatkowym atutem bazy danych tego modelu jest zaś opcja podzielenia zdefiniowanych produktów lub usług na nawet 100 kategorii.

Novitus Link Online - wersje kolorystyczne

Ponadto, model Link Online wystawia paragony z jednoznacznymi, precyzyjnymi nazwami poszczególnych pozycji PLU, zawierającymi do 40 znaków. Przyspieszenie codziennej pracy użytkownika jest zaś możliwe po skonfigurowaniu skrótów klawiszowych (16) w trybie szybkiej sprzedaży. Kasa fiskalna Novitus posiada też 2 wbudowane, podświetlane ekrany graficzne LCD – po jednym dla operatora urządzenia i klientów firmy.

Jak Novitus Link Online współpracuje z innymi urządzeniami?

Standardowo kasa fiskalna Novitus Link Online posiada nie tylko wspomniane już wcześniej złącze komunikacyjne Ethernet, ale także 3 porty USB oraz wejście typu RS-232. Taki „zestaw” gwarantuje płynną współpracę z różnymi urządzeniami – zarówno z firmowym komputerem, jak i z technologiami peryferyjnymi, np. z wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, czytnikiem kodów kreskowych, szufladą kasjerską i drukarką bonową. A możliwości komunikacyjne kasy fiskalnej Novitus można też przecież zwiększyć, decydując się na któryś z opcjonalnych interfejsów bezprzewodowych (Bluetooth, GSM, Wi-Fi).

Biorąc to wszystko pod uwagę, model Link Online jawi się nawet jako idealne urządzenie do systemu sprzedaży w przedsiębiorstwie. A przypominamy, że cały czas mowa o prostej w obsłudze i naprawdę kompaktowej kasie fiskalnej. I przede wszystkim o urządzeniu rejestrującym, którego zakup nie oznacza dużego wydatku. Ten model cenowo plasuje się gdzieś w dolnym segmencie kas fiskalnych typu online. A w niektórych obszarach parametrami i funkcjami potrafi zawstydzić kasy fiskalne droższe o kilkaset złotych.

1 Comment

  1. Dejwid
    10 grudnia, 2021

    Link prezentuje się ciekawie, i to w zasadzie dla szerokiego grona użytkowników/przedsiębiorców. Ja jednak osobiście jestem zwolnennikiem zdecydowanie mobilnych kas fiskalnych 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *