Posnet Vero – kasa online z 10-calowym ekranem i systemem Android

Posnet Vero - kasa online z 10-calowym ekranem dotykowym

Wdrożenie systemu sprzedaży w firmie, choćby takiego podstawowego, zazwyczaj wiąże się z koniecznością zakupu kilku osobnych urządzeń oraz odpowiedniego oprogramowania. A gdyby tak dało się zamówić wyłącznie jedno rozwiązanie typu POS, które łączy w sobie funkcjonalność różnych technologii dla handlu i usług? Niemożliwe? A jednak, bo właśnie coś takiego oferuje kasa fiskalna Posnet Vero.

3 elementy systemu sprzedaży w jednej obudowie

Vero to nowe urządzenie od polskiego producenta technologii sprzedaży, które stosunkowo niedawno zadebiutowało na rodzimym rynku fiskalnym – w lipcu 2022 roku. I już na wstępie warto wytłumaczyć, z jakich elementów rozwiązania systemowego składa się ten model marki Posnet. W kasie Vero zastosowano bowiem funkcjonalność urządzenia fiskalnego typu online (homologowanego jako drukarka rejestrująca), 10-calowego panelu dotykowego (tabletu z systemem operacyjnym Android) oraz oprogramowania sprzedażowego (aplikacji wybranej przez przedsiębiorca). Wszystko to zostało zamknięte w jednej, kompaktowej obudowie, dzięki czemu omawiany przez nas model bez problemu zmieści się nawet na stanowisku pracy o mniejszej powierzchni. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z Posnet Vero przy okazji prowadzenia sprzedaży obwoźnej, np. na bazarze lub targowisku.

250 000 pozycji w bazie towarowej i komunikacja z CRK

Pomimo tego, że mamy do czynienia z urządzeniem 3w1, funkcje fiskalne nadal są jedną z najważniejszych kwestii w przypadku Vero. Warto bowiem pamiętać, że ten model marki Posnet zapewnia m.in. transmitowanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas. A komunikacja z serwerami CRK może odbywać się albo przewodowo (przez sieć LAN), albo bezprzewodowo (przez sieć Wi-Fi). Co więcej, Posnet Vero gwarantuje współpracę z różnymi terminalami płatniczymi, przechowywanie ważnych danych we wbudowanej pamięci chronionej oraz wystawianie i wysyłanie paragonów elektronicznych (za zgodą klienta i w sposób z nim ustalony).

Z punktu widzenia użytkownika istotne będzie również to, że nowe urządzenie polskiego producenta umożliwia obsługę aż 250 000 pozycji towarowych. W związku z tym, Posnet Vero poradzi sobie znakomicie nawet w działalnościach gospodarczych, które posiadają bardzo rozbudowany asortyment. Ponadto, konfigurowanie wszystkich pozycji PLU może odbywać się z poziomu samego urządzenia. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Vero zapewnia korzystanie z wybranej przez przedsiębiorcę aplikacji sprzedażowej.

Kasa fiskalna Posnet Vero

Warunki zakupu Posnet Vero

Z jakimi wydatkami będzie musiał liczyć się przedsiębiorca, który zdecyduje się na wdrożenie kasy fiskalnej Posnet Vero? Po pierwsze, podstawowy koszt wynika z samego zakupu urządzenia i, zgodnie z ceną sugerowaną przez producenta, wynosi 1999 zł netto. Po drugie, do tego należy doliczyć miesięczny abonament, w ramach którego przedsiębiorca korzysta z tzw. platformy POS, czyli wybranej aplikacji sprzedażowej. Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Posnet, mowa o wydatku w wysokości co najmniej 100 zł netto. Tyle miesięcznie kosztuje platforma POS w wersji standardowej (na razie nie są wyszczególnione inne warianty).

Co konkretnie z tego wynika? Biorąc pod uwagę fakt, ile średnio kosztuje podstawowy system sprzedaży – komputer POS, drukarka fiskalna i oprogramowanie – Posnet Vero można uznać za stosunkowo niedrogie rozwiązanie technologiczne. Elementy wdrażane oddzielnie to bowiem często wydatek rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ponadto, przedsiębiorca korzystający z kasy fiskalnej Posnet Vero może liczyć na pełną gwarancję producenta przez cały okres opłacania abonamentu za platformę POS. A to bez wątpienia stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *