Przed Wami Netpay – pierwszy w historii terminal płatniczy marki Posnet

Netpay - terminal płatniczy Posnet

Przedsiębiorcy prowadzący swoje biznesy w Polsce powinni doskonale kojarzyć markę Posnet. Wiele firm działających w naszym kraju korzysta przecież z urządzeń wspomnianego producenta. W większości przypadków są to jednak przedsiębiorstwa stosujące kasy lub drukarki fiskalne tej marki. Warto jednak pamiętać, że Posnet dostarcza na rynek (do swoich dystrybutorów) różne technologie sprzedaży. A ostatnio do ofert dealerów tego producenta trafił nawet Netpay, czyli terminal płatniczy. Czego można spodziewać się po tym urządzeniu?

Kompaktowe urządzenie z panelem dotykowym

To, co dosłownie na pierwszy rzut oka robi wrażenie w przypadku terminala płatniczego Netpay, to ogólnie pojęty wygląd. Urządzenie polskiego producenta do złudzenia przypomina współczesne smartfony. I jest po prostu ładne. Mamy tutaj do czynienia nie tylko z kompaktowymi wymiarami i nowoczesnym, minimalistycznym designem, ale także z kolorowym panelem dotykowym. Dla formalności warto dodać, że ekran terminala płatniczego Posnet Netpay ma wielkość 4”, a rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi 480 x 800 pikseli.

A gdzie takie urządzenie sprawdzi się najlepiej? Naszym zdaniem zarówno w działalnościach mobilnych, jak i w stacjonarnych placówkach handlowych czy usługowych. Innymi słowy, to po prostu uniwersalna technologia sprzedaży. Przedsiębiorcy mobilni docenią m.in. łatwość przewożenia Netpay oraz to, że terminal łączy się bezprzewodowo z internetem. Z kolei w punkcie stacjonarnym urządzenie Posnet praktycznie w ogóle nie będzie zajmowało miejsca na stanowisku obsługi klientów.

Wygląd, kompaktowe wymiary i ekran dotykowy to jednak nie wszystko. W przypadku tego terminala płatniczego znacznie ważniejsza wydaje się funkcjonalność…

Netpay jako uzupełnienie kas fiskalnych online od Posnet i Fawag

Na stronie producenta można przeczytać, że terminal płatniczy Netpay współpracuje z kasami fiskalnymi online od Posnet i Fawag. Mowa nawet o konkretnych modelach: Lite Online, Neo Online oraz Revo Online. Co ciekawe, w ramach takiej współpracy zyskujemy nie tylko rozwiązanie technologiczne, które pozwala na rejestrowanie sprzedaży i akceptowanie płatności elektronicznych. Za pomocą Netpay można również udostępnić łącze internetowe, które kasa fiskalna online będzie wykorzystywała do przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas. Istotne są jeszcze 2 inne funkcjonalności.

Podłączenie Netpay do kasy online marki Posnet lub Fawag przy użyciu przewodu USB umożliwia zasilanie baterii terminala płatniczego. Trudno o prostsze rozwiązanie, prawda? Ponadto, kiedy obydwa urządzenia współpracują ze sobą, wszystkie wydruki związane z płatnościami elektronicznymi, np. potwierdzenia transakcji, są emitowane przez mechanizm termiczny kasy fiskalnej.

Kompleksowa obsługa płatności elektronicznych

Na koniec zostawiliśmy sobie pewnego rodzaju „oczywistości”. Wypadałoby bowiem chociaż skrótowo wspomnieć o tym, jakie płatności elektroniczne obsługuje Posnet Netpay. Urządzenie rodzimego producenta akceptuje zarówno sfinalizowanie transakcji za pomocą karty (magnetycznej, chipowej, zbliżeniowej), jak i popularnych w dzisiejszych czasach urządzeń mobilnych – smartfonów i zegarków. Ponadto, terminal płatniczy Posnet jest objęty programem wsparcia przedsiębiorców Polska Bezgotówkowa, a za zrealizowanie każdej płatności odpowiada e-Service (lider krajowego rynku transakcji bezgotówkowych).

1 Comment

  1. caspar
    4 października, 2020

    wyglada dosc interesujaco 🙂 i stylowo! nietrudno bylo sie domyslic, ze jak Posnet wezmie sie za taka technologie to tez raczej wykona to dobrze. no ale takie moje pierwsze wrazenie po przeczytaniu tekstu, reszte ocenia juz sami uzytkownicy 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *