Mobilna kasa lub drukarka fiskalna online? O tym warto pamiętać

Mobilna kasa lub drukarka fiskalna online

Mobilne technologie sprzedaży są używane w różnych działalnościach gospodarczych. Wykorzystują je zarówno podmioty prowadzące handel obwoźny na bazarach lub targowiskach, jak i przedsiębiorcy świadczący usługi z dojazdem do klienta. A o czym trzeba pamiętać przy wyborze urządzenia fiskalnego online, które będzie używane w działalności mobilnej? Oprócz gabarytów takiej technologii sprzedaży, istotny będzie też np. sposób współpracy z Centralnym Repozytorium Kas.

Parametry fizyczne przenośnego urządzenia online

Głównym kryterium, które decyduje o mobilności danej technologii sprzedaży, jest oczywiście jej wielkość. Lekkie i poręczne urządzenia są po prostu wygodne w przewożeniu lub przenoszeniu, więc ułatwiają codzienne wykonywanie obowiązków firmowych. Dotyczy to także mobilnych kas i drukarek fiskalnych online. Wśród takich modeli również można znaleźć rozwiązania dla handlu lub usług, które są uznawane za przenośne urządzenia rejestrujące. Mobilne technologie sprzedaży typu online oferują też często dodatkowe udogodnienia, np. długi czas pracy na zasilaniu akumulatorowym, wzmocnioną i uszczelnioną obudowę, opcję ładowania baterii w samochodzie czy opcjonalny pokrowiec.

Bezprzewodowe przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, gabaryty czy, ogólnie mówiąc, parametry fizyczne, to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze mobilnego urządzenia fiskalnego typu online. Należy też pamiętać o tym, że taka kasa lub drukarka rejestrująca będzie musiała regularnie transmitować wymagane informacje do Centralnego Repozytorium Kas. A do tego niezbędne jest podłączenie urządzenia do internetu. Jak to zrobić w przypadku prowadzenia sprzedaży obwoźnej lub świadczenia usług z dojazdem do klienta? Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie urządzenie przenośne, które zagwarantuje bezprzewodowe transmitowanie danych. A w przypadku dzisiejszych kas i drukarek online jest to możliwe za pośrednictwem 2 standardów komunikacyjnych: Wi-Fi lub GSM. Wybrane urządzenie fiskalne musi, rzecz jasna, obsługiwać któryś ze wspomnianych interfejsów.

Pamiętaj też o innych parametrach kasy lub drukarki fiskalnej online

Kompaktowa kasa lub drukarka fiskalna online, która będzie bezprzewodowo przesyłała dane do CRK, to nadal nie wszystko, o czym warto pamiętać przy poszukiwaniu urządzenia przenośnego. W przypadku takiej technologii sprzedaży zawsze kluczowe są np. parametry bazy towarowej. Dotyczy to w szczególności liczby obsługiwanych pozycji PLU, która powinna być zgodna z wielkością oferowanego asortymentu. W niektórych przypadkach warto też zwrócić uwagę na programowalną klawiaturę czy szybkość wydruku dokumentów (fiskalnych i niefiskalnych). Co więcej, jeżeli przedsiębiorcy zależy na stworzeniu mobilnego systemu sprzedaży, istotne będzie np. to, z jakimi urządzeniami peryferyjnymi kasa lub drukarka fiskalna online może współpracować.

1 Comment

  1. sławekBENZ
    12 września, 2021

    wydaje mi się, że drukarki fiskalne w wersji mobilnej idealnie wypełniły lukę w technologiach sprzedaży i oferują najciekawsze rozwiązania. z jednej stronty – kompaktowa konstrukcja, do zastosowania w terenie, z drugiej – wysokie parametry, fajna funkcjonalność, no po prostu optimum

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *