Wdrożenie sprawdzarki cen – na co zwrócić uwagę?

Jak wdrożyć sprawdzarkę cen

Weryfikatory cen zalicza się do grupy urządzeń peryferyjnych, które mogą pracować w mniejszych bądź większych placówkach handlowych. Najczęściej sprawdzarki spotkamy oczywiście w większych sklepach. Ale współcześnie nie jest to już regułą. Niezależnie jednak od wielkości przedsiębiorstwa, przy wyborze weryfikatora cen zawsze należy zwrócić uwagę na najważniejsze cechy tego rozwiązania technologicznego.

Do czego służy weryfikator cen?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta: weryfikator cen służy do informowania klientów o… cenach poszczególnych elementów asortymentu. W największym skrócie, urządzenie odczytuje kod kreskowy z produktu i wyświetla na swoim ekranie informacje na temat kwoty do zapłaty. Okazuje się jednak, że sprawdzarki produkowane w dzisiejszych czasach oferują znacznie szerszą funkcjonalność.

Po pierwsze, wiele modeli pozwala na wyświetlanie przygotowanych wcześniej reklam graficznych bądź innych komunikatów. Po drugie, niektóre weryfikatory umożliwiają nie tylko ekranowe, ale też głosowe emitowanie informacji. Dzisiejsze sprawdzarki cen da się więc wykorzystać do komunikacji z klientami na różnych płaszczyznach. A to zawsze przekłada się na szansę na zbudowanie lepszych i trwalszych relacji z konsumentami.

Najważniejsze parametry i funkcje sprawdzarki

Istnieje kilka elementów każdej sprawdzarki cen, które mają wpływ na funkcjonalność tej technologii. Wspomniane urządzenie pozyskuje dane na temat wybranych elementów asortymentu, poprzez odczytanie umieszczonych na nich kodów kreskowych. Dlatego też bardzo ważna jest praca modułu skanującego. W szczególności dotyczy to zakresu obsługiwanych kodów kreskowych. Natomiast informacje na temat towarów są emitowane na ekranie weryfikatora. W związku z tym, im większy i bardziej czytelny wyświetlacz, tym lepiej.

Przy wyborze sprawdzarki cen duże znaczenie mają jeszcze 2 kwestie. Patrząc od strony technologicznej, trzeba wcześniej ustalić, przy zastosowaniu jakiego interfejsu komunikacyjnego weryfikator będzie współpracował z resztą systemu sprzedaży (zazwyczaj z komputerem albo terminalem komputerowym POS). W tym przypadku można się spotkać z różnymi rozwiązaniami. Podstawowym będzie obecność któregoś z portów: USB, Ethernet czy RS-232. Bardziej zaawansowane weryfikator zagwarantują zaś wymianę danych w trybie bezprzewodowym. Będą one zazwyczaj obsługiwały komunikację w standardzie Wi-Fi.

Druga kwestia jest bardziej „przyziemna”, ale również nie należy o niej zapomnieć. Mianowicie, sprawdzarkę będzie trzeba zamontować w konkretnym miejscu na terenie placówki handlowej. Dlatego warto ustalić, czy dostępna przestrzeń pozwala na przymocowanie poszczególnych modeli. Innymi słowy, istotną są też gabaryty wdrażanego weryfikatora.

1 Comment

  1. xaxar6
    29 listopada, 2017

    ciekawy wpis bo w sumie nigdy wczesniej nie przyjrzalem sie blizej tym urzadzeniom handlowym…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *