Terminal fiskalny – połączenie drukarki i komputera

terminal fiskalny Posnet Thermal HD

Istnieją różne oblicza postępu w dziedzinie technologii sprzedaży. W jednym przypadku będą to rosnące parametry kolejnych modeli. Innym razem zastosowanie totalnie innowacyjnego rozwiązania. A czasem użytkowników skusi korzystna integracja różnych urządzeń. Do 3 rodzaju zmian, o których mówimy, należy właśnie terminal fiskalny Posnet Thermal HD. Przyjrzyjmy się wspólnie jego specyfice i możliwościom.

To była tylko kwestia czasu – czyli „fiskalne 2 w 1”

Co różni kasy od drukarek fiskalnych? W końcu, mówiąc najogólniej, służą do tego samego – prawidłowego ewidencjonowania obrotu i wystawiania paragonów dla klientów. A jednak obie technologie istnieją obok siebie i cieszą się równie dużą popularnością. Nie licząc różnic w wysokości niektórych parametrów (na zdecydowaną korzyść drukarek), cała rzecz polega na zasadach funkcjonowania. Otóż 1 z wymienionych wyżej rodzajów technologii jest samowystarczalny – nie wymaga do pracy dodatkowych urządzeń. Tymczasem w przypadku 2 rodzaju konieczna jest komunikacja z komputerem i programem sprzedażowym.

Odkładając na bok inne aspekty i zalety drukarek fiskalnych, można śmiało stwierdzić, że w stosunku do kas – obligatoryjna współpraca obu elementów stanowi pewne ograniczenie. Ograniczenie, które prędzej czy później musiało doczekać się rozwiązania alternatywnego. I stało się! Firma Posnet stworzyła pierwszy terminal fiskalny, łączący w swej konstrukcji drukarkę i komputer.

Tak dużo w kwestii komfortu pracy

Korzyści, wynikające z tego technologicznego połączenia, są wręcz oczywiste, same się narzucają. Przede wszystkim – terminal fiskalny to znakomita wiadomość dla wymagających przedsiębiorstw, a przy tym posiadających stanowiska pracy o dość ograniczonej i trudno ustawnej przestrzeni. Thermal HD posiada stosunkowo niedużą, prostopadłościenną, łatwo ustawną konstrukcję, umożlwiającą zastosowanie urządzenia w różnych warunkach. Poza tym, korzysta z tylko 1 zasilacza, więc generalnie ułatwia utrzymywanie kabli w bezpiecznym porządku. Dzięki temu przedsiębiorca może poczuć się jeszcze bardziej komfortowo podczas pracy, co przekłada się później na jej efektywność. Zwłaszcza, że podatnik sam zdecyduje, jaki wariant wyświetlacza najlepiej sprawdzi się w jego firmie: zintegrowany z obudową terminala, zawieszony na tylnej ścianie urządzenia lub może wolnostojący.

Wysokiej klasy technologia sprzedaży

Jeśli chodzi o komponenty terminala, związane bezpośrednio z prowadzeniem ewidencji, to model marki Posnet został wyposażony w sprawdzoną, wysokiej jakości drukarkę fiskalną z rodziny Thermal. Dzięki temu użytkownik może liczyć na ultraszybkie wystawianie dokumentów (47 linii/s), opcję zapisu kopii paragonów w formie cyfrowej, umieszczanie kodów 2D i dowolnych grafik na wydrukach oraz obsługę 250 000 pozycji towarowych. Oprócz tego, jest też oczywiście komputer marki Intel, z silnymi podzespołami, zapewniającymi dużą moc obliczeniową. Zresztą, użytkownik przy zakupie Thermal HD sam zdecyduje o rodzaju zastosowanego procesora, a także pojemności pamięci RAM i dysku twardego. Wybierze również, czy chce uzyskać model z zainstalowanym oprogramowaniem marki Microsoft Windows, czy też nie. Krótko mówiąc – Terminal fiskalny marki Posnet to, co by nie mówić, zaawansowana technologia z wyższej półki.

1 Comment

  1. r0nald
    12 sierpnia, 2016

    i jak? ktoś opowie, jak się sprawdza w praktyce? ;)))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *