Posnet Thermal XL – stacjonarna drukarka z wysokimi parametrami

Charakterystyka drukarki Posnet Thermal XL

„XL” w nazwie tej drukarki fiskalnej może być trochę mylące. Takie oznaczenie zazwyczaj kojarzy się z dużym rozmiarem, np. w branży odzieżowej. To urządzenie z rodziny Posnet Thermal wyróżnia się jednak stosunkowo kompaktowymi gabarytami. Oczywiście jak na model stacjonarny, a nie mobilny. Do czego w takim razie odnosi się wspomniane wcześniej „XL”? Odpowiedź jest prosta: do wysokich parametrów i bogatej funkcjonalności.

Zaawansowany, błyskawiczny mechanizm drukujący

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL została wyposażona w błyskawiczny mechanizm termiczny. Warto tutaj nawet przytoczyć konkretny parametr tej technologii, gdyż urządzenie wystawia różne dokumenty z prędkością 47 linii tekstu na sekundę. Innymi słowy, ani się obejrzymy, a Thermal XL wyemituje paragon fiskalny, raport dobowy czy fakturę VAT dla klienta biznesowego. Bo zakres obsługiwanych wydruków jest tutaj naprawdę szeroki… Urządzenie obsługuje też wiele dokumentów niefiskalnych, które można skonfigurować w oprogramowaniu sprzedażowym.

Ponadto, w przypadku Posnet Thermal XL mamy do czynienia z dziecinnie łatwą wymianą papieru termicznego. Wszystko za sprawą tego, że drukarka została wyposażona w jednorolkowy mechanizm oraz moduł elektronicznej kopii paragonów (do cyfrowego archiwizowania ważnych danych).

Interfejsy, protokoły, baza PLU

O drukarce Posnet Thermal XL można spokojnie napisać, że to urządzenie stworzone z myślą o pracy w systemie sprzedaży. I to nawet w takim bardzo rozbudowanym systemie sprzedaży… Do dyspozycji użytkownika są tu nie tylko różnorodne interfejsy komunikacyjne, ale też popularne protokoły, które zapewniają kompatybilność z wieloma programami sprzedażowymi. W związku z tym, wdrożenie Thermal XL w firmie to żaden problem. Urządzenie odnajdzie się zarówno w środowisku informatycznym, jak i podczas współpracy z różnymi komputerami, np. terminalami komputerowymi typu POS. Dodatkowo, ten model marki Posnet obsłuży nawet do 250 000 pozycji towarowych w bazie PLU, które użytkownik zdefiniuje wcześniej w programie sprzedażowym. Natomiast nazwy produktów lub usług, drukowane na paragonach fiskalnych, mogą mieć maksymalnie 40 znaków.

Czym jest Thermal XL2?

Niektórzy mogli już zauważyć, że w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży pojawiła się drukarka rejestrująca Thermal XL2. Pisząc w największym skrócie – to po prostu nowa, „mocniejsza” wersja popularnego urządzenia fiskalnego marki Posnet. W wariancie Thermal XL2 już w standardzie zyskujemy port komunikacyjny Ethernet oraz większy wyświetlacz (wspólny dla klienta i użytkownika). Ponadto, nowy model może pracować zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, a także pozwala na formatowanie czcionek oraz obsługuje szerszą rolkę papieru termicznego (do 80 mm).

I bez tego w drukarce fiskalnej Posnet Thermal XL obecna jest spora wariantywność. Wystarczy wspomnieć, że urządzenie występuje w różnych wersjach konstrukcyjnych, różniących się umiejscowieniem wyświetlaczy. Jest to więc jedna z tych drukarek rejestrujących, które można w kompleksowy sposób dostosować do stanowiska sprzedaży w firmie.

1 Comment

  1. mati_mati
    2 października, 2018

    moim zdaniem wciąż jedno z najlepszych urządzeń fiskalnych na obecnym rynku. wielu moich znajomych korzysta z tego oraz innych thermali

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *