Kasa fiskalna z rolką papieru o długości 100 m? Posnet Neo XL EJ!

kasa fiskalna Posnet Neo XL EJ

Zapewne, to nie jedyne urządzenie rejestrujące, dostępne na rynku, które może pochwalić się taką właściwością. Ale zwróćmy uwagę, że mówimy tu o kasie, a nie o drukarce. I wbrew pozorom, z takiej informacji płynie wiele innych na temat tego modelu. Co konkretnie można z tej wiadomości wywnioskować? Jakimi jeszcze cechami może skusić urządzenie marki Posnet współczesnego przedsiębiorcę?

Od rolki papieru do wydajnego mechanizmu drukującego

Pierwsza rzecz, którą powinniśmy uwzględnić, to fakt, że Neo XL EJ jest przykładem systemowej kasy fiskalnej – a więc takiej, która jest przygotowana do zadań specjalnych. Jakie to zadania? Bogaty asortyment, mnogość czynności do wykonania, intensywna praca, duże natężenie ruchu itp. Tę gotowość podkreślają różne funkcje, cechy i elementy urządzenia – a długość wykorzystywanego papieru termicznego to tylko jeden z takich „tropów”.

Kasa marki Posnet korzysta z rolki o długości 100 m. Dodajmy – tylko 1 rolki. Dlaczego? Bowiem Neo XL EJ posiada też opcję zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej. Nie potrzebuje zatem do tego drugiej rolki – funkcję „archiwizacji danych” spełnia nieduża karta pamięci, ułatwiająca przy tym realizację fiskalnych wymogów, a także przenoszenie, odczytywanie i zabezpieczanie informacji o zarejestrowanych transakcjach. Nie mówiąc już o znacznym obniżeniu wydatków dotyczących zakupu materiałów eksploatacyjnych.

Z tym także wiąże się prostota obsługi mechanizmu drukującego. Rozwiązanie działające na zasadzie „wrzuć i pracuj” sprawia, że instalacja papieru jest śmiesznie prosta i zajmuje jedynie chwilę. A że umieszczana w urządzeniu rolka ma aż 100 m długości – nie wymaga zbyt częstej wymiany.

Nowoczesność mechanizmu drukującego decyduje również o jego wysokiej wydajności oraz szybkości. Kasa fiskalna Neo XL EJ wystawia paragony z prędkością 20 linii na sekundę. W połączeniu z poprzednimi atutami, zapewnia nie tylko komfort pracy, ale również szybką i efektowną sprzedaż, nawet wtedy, gdy punkt handlowy jest oblegany przez wielu klientów.

I proszę, do czego doszliśmy, zaczynając od długości wykorzystywanego papieru termicznego 🙂

Posnet Neo XL EJ w akcji, czyli co poza mechanizmem drukującym

Przy tej okazji dobrze jest wspomnieć o innych atutach kasy fiskalnej. A nie jest ich mało! Przede wszystkim, umożliwia ona wybór dość pojemnej bazy towarowej: 30 000 (wersja Standard) lub 60 000 PLU (wersja Plus). Ponadto, posiada interfejs typu Ethernet, pozwalający podłączyć Neo XL EJ do sieci komputerowej i uzyskać wyjątkowo szybki i stabilny przesył danych. Zresztą, kasa jest w stanie współpracować z dedykowaną, zintegrowaną szalką ważącą – w połączeniu tym funkcje akcesorium (tarowanie, zerowanie) obsługiwane są przy użyciu klawiatury urządzenia rejestrującego. A skoro już o przyciskach mowa – znajdziemy wśród nich aż 26 służących do własnoręcznego zdefiniowania. Dzięki temu wywoływanie konkretnych opcji (wykonywanie raportu dobowego lub miesięcznego) czy też wybranych produktów i usług zajmie tylko chwilę. Jednym słowem – to prawdziwa machina do oprowadzenia szybkiej i skutecznej sprzedaży.

1 Comment

  1. ArletA
    21 lipca, 2016

    Rzeczywiście, kasa fiskalna prezentuje się znakomicie, ale to zdecydowanie za duża, za droga i niepotrzebna technologia do mojego niedużego biznesu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *