Wagi platformowe – gdzie sprawdzają się te urządzenia?

Informacje o wagach platformowych

W dzisiejszych czasach na rynku technologii sprzedaży można znaleźć wiele wyspecjalizowanych urządzeń, które sprawdzają się najlepiej przy wykonywaniu konkretnych obowiązków. Potwierdzeniem tej tezy są np. elektroniczne wagi platformowe. Modele tego typu znajdują zastosowanie przede wszystkim w hurtowniach, zakładach przemysłowych, logistyce oraz w sklepowych magazynach. Posiadają bowiem odpowiednie predyspozycje do pracy w takich miejscach.

Duże zakresy ważenia towarów

Współczesne wagi platformowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że gwarantują obsługę najcięższych elementów asortymentu. Wiele modeli z tej grupy zapewnia po prostu wykonywanie pomiarów masy w wysokich zakresach – sięgających nawet do 300 kg! Ten parametr można zresztą często dostosować do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej. W przypadku wielu wag platformowych dostępne bowiem są różne wersje zakresu ważenia produktów – niższe bądź wyższe.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że omawiany tutaj typ urządzeń wyróżnia się często zastosowanie obszernej szalki. W rezultacie, wagi platformowe można wykorzystać nie tylko w przypadku najcięższych towarów. Poszczególne modele sprawdzają się także wtedy, kiedy trzeba wykonać pomiar masy obszernego gabarytowo produktu. Co ciekawe, niektóre wagi platformowe są oferowane w wariancie z mniejszą bądź większą szalką. I to kolejny dowód na to, że można je w kompleksowy sposób dostosować do oczekiwań firmy.

Wytrzymała, szczelna obudowa

Na początku tego wpisu wspomnieliśmy o tym, w jakich działalnościach waga platformowa jest spotykana najczęściej. I chyba można przyjąć, że są to miejsca, w których urządzenia elektroniczne mogą być narażone na trudy intensywnej eksploatacji. Dlatego też wagi, pracujące w hurtowniach czy magazynach, powinny się wyróżniać dobrą jakością wykonania. To właśnie oferują urządzenia platformowe. W ich przypadku producenci stosują nie tylko wzmocnione obudowy, np. ze stali nierdzewnej, ale także szczelne konstrukcje. Dzięki temu wagi platformowe są odporne na długotrwałe użytkowanie oraz niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (kurz, wilgoć, pył).

Samodzielnie lub w połączeniu z innym urządzeniem

Jak wygląda współpraca wagi platformowe z resztą rozwiązania systemowego dla firmy? Wszystko zależy tutaj od funkcjonalności konkretnego modelu. Większość urządzeń tego typu może po prostu pracować samodzielnie. W takich wagach nie znajdziemy więc interfejsów komunikacyjnych, które służyłyby do wymiany danych. Niektóre modele posiadają jednak porty, np. złącze RS-232. I w przypadku tych wag dostępna jest współpraca z innymi urządzeniami, m.in. z komputerem lub terminalem komputerowym.

1 Comment

  1. arek
    29 lipca, 2017

    korzystam wlasnie z takiej wagi i moge potwierdzic, ze w pracy z towarami potrafi sie okazac wrecz nieoceniona 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *