To, co ważne podczas zakupu kasy fiskalnej przez internet

Kasa fiskalna Novitus Nano E

W zasadzie, pisać dzisiaj o zaletach zakupów internetowych jako takich to praktycznie truizm i banał. Nawet starsze pokolenia coraz bardziej przekonują się do nabywania w sieci różnych produktów, nie mówiąc już o młodszych użytkownikach komputerów. Transakcje dokonywane w przestrzeni wirtualnej dotyczą każdej branży i dziedziny – także technologii sprzedaży. Z tym, że o ile kasy fiskalne nie należą do „zwyczajnych urządzeń”, o tyle ich zakup również związany jest z pewnymi, istotnymi kwestiami.

Za co tak lubimy zakupy w sieci?

Teza mówiąca o nadchodzącym zmierzchu sklepów stacjonarnych z pewnością jest i przez jakiś czas będzie przesadą. Niemniej, trzeba przyznać, że zakupy w sieci stały się już powszechną praktyką, zarówno po stronie nabywców, jak i sprzedawców. Dzieje się tak, ponieważ tego typu transakcje wiążą się z licznymi zaletami.

Po pierwsze, korzystając podczas zakupów z internetu, możemy nie tylko dokładnie zapoznać się z interesującymi nas produktami, ale i zyskać ogromną wiedzę na temat całej dziedziny, której owe produkty dotyczą. Po drugie, mamy do czynienia z takimi narzędziami, jak fora dyskusyjne, wyszukiwarki cen oraz multimedialne prezentacje towarów. Ponadto, zyskujemy również dostęp do rozmaitych wariantów przesyłek, zaś prawa konsumenckie zapewniają nam bezpieczeństwo transakcji. I co najważniejsze – nie ruszając się z fotela, możemy zdobyć interesujący nas produkt, który przybędzie pod drzwi naszego domu nawet z najdalszych zakątków globu. Bez straty czasu i energii, które normalnie kosztowałyby nas wycieczki po sklepach stacjonarnych (czasem też kończące się niepowodzeniem).

Uważaj przy zakupie kasy fiskalnej!

Bywa jednak, że komfort zakupu towaru w daleko położonym miejscu okazuje się złudzeniem. Może to dotyczyć właśnie „niestandardowych” urządzeń fiskalnych. Tego typu technologie sprzedaży nie są zwyczajne – ich istnienie i funkcjonowanie warunkują konkretne, poważne przepisy, określone przez Ministerstwo Finansów. Od kas i drukarek fiskalnych zależy bowiem prawidłowa ewidencja obrotu, odprowadzanie należnych podatków, a więc i wpływy z nich do budżetu państwa. Dlatego zanim zaczniemy korzystać z urządzenia fiskalnego, musimy je najpierw odpowiednio zarejestrować. Dlatego najważniejsza i niezbędna w tych procedurach jest fiskalizacja, której może podjąć się jedynie uprawniony serwisant. Dlatego też użytkownika kasy lub drukarki obowiązują regularne przeglądy techniczne, zapobiegające nagłym usterkom.

Każda z tych sytuacji jest szczególna. I jeśli zakupimy dany model w sklepie internetowym, którego główna siedziba znajduje się daleko od naszego miejsca w pracy – wszystkie te przypadki mogą okazać się bardzo niekorzystne. Dlaczego? Właśnie ze względu na duży dystans, a więc i trudności w dotrzymaniu wymaganych terminów, dłuższy pobyt naszego urządzenia w serwisie, a więc i dodatkowe straty finansowe (pamiętajmy, że jeśli nie posiadamy kasy lub drukarki rezerwowej, a ta stosowana na co dzień, z uwagi na usterkę bądź przegląd techniczny, znajduje się poza naszym przedsiębiorstwem, nie możemy kontynuować sprzedaży). Dlatego słusznym rozwiązaniem wydaje się zakup niezbędnej technologii u dealera, którego firma znajduje się niedaleko naszej.

1 Comment

  1. NoNi
    9 września, 2017

    W samą porę przeczytałem ten tekst, bo właśnie zabieram się za zakup kasy 😀 dzięki!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *