Kasy fiskalne i bezprzewodowa wymiana danych

kasa fiskalna Elzab K10

Kasa fiskalna Elzab K10 jest interesująca nie tylko dlatego, że stała się innowacją dzięki zastosowaniu obszernego, kolorowego ekranu dotykowego, ale też z powodu skutecznego połączenia atutów należących do różnych kategorii. Wśród tych kategorii znajdziemy zarówno nowoczesne rozwiązania, jak i wysoką wytrzymałość, prostą obsługę, atrakcyjny design czy też komunikację z urządzeniami peryferyjnymi. I właśnie o ostatnim z wymienionych aspektów będziemy mówić w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego komunikacja jest taka ważna?

Często zdarza się, że dla danej działalności handlowej kasa fiskalna jest absolutnie wystarczającym rozwiązaniem. Ale kto wie, czy nie częściej występuje sytuacja, w której zachodzi konieczność zastosowania dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Dzieje się tak, gdy transakcja wymaga zważenia wybranych produktów, odczytania danych z kodu kreskowego lub po prostu – przyjęcia płatności kartą czy też umieszczenia zarobionych pieniędzy w bezpiecznym miejscu. Stąd obecność na rynku technologii uzupełniających systemy sprzedaży i usprawniających ich działanie.

Jednak to, ile urządzeń i w jaki sposób będziemy mogli podłączyć, zależy przede wszystkim od naszej kasy fiskalnej. A konkretnie od interfejsów, w które została wyposażona. Najczęściej stosowanymi portami w urządzenia fiskalnych są złącza typu USB i RS-232. Już te rozwiązania są w stanie zapewnić płynną komunikację z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, drukarką paragonową lub modemem. Im więcej różnych gniazd, tym więcej peryferiów można razem podłączyć. Ale czasem nie one są najważniejsze, zaś urządzenie rejestrujące sprzedaż potrafi oferować inne sposoby na sprawną komunikację.

Elzab K10 pracuje bezprzewodowo!

Użytkownik, decydujący się na zakup tej kasy fiskalnej, może uzyskać rozwiązania służące bezprzewodowej komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi. Wystarczy, że zamówi ten model z dodatkowym modułem Bluetooth, Wi-Fi lub GPRS. W rezultacie, kasa umożliwi najswobodniejszy rodzaj współpracy z takimi elementami, jak skaner kodów czy komputer – bez kabla. Co więcej, istnieje opcja zdalnej obsługi Elzab K10 (system: klient-serwer). Dzięki temu, użytkownik nie musi praktycznie przejmować się zasięgiem pracy danego urządzenia peryferyjnego. Nie ma też problemu z przewodami, zarówno pod względem bezpieczeństwa i komfortu pracy, jak i estetyki stanowiska pracy.

Moduły umożliwiające bezprzewodową komunikację różnych urządzeń to rozwiązanie przyszłości. Cały rozwój zmierza w kierunku czerpania z tego typu rozwiązań – a zatem, decydując się na nie, nie tylko wybieramy wygodę obsługi urządzenia fiskalnego i jego peryferiów, ale również kompatybilność naszego systemu sprzedaży ze współczesną wizją funkcjonowania technologii użytkowych.

1 Comment

  1. Kristin
    15 października, 2016

    Bezprzewodowa transmisja danych to był mój główny warunek, jeśli chodzi o zakup urządzenia fiskalnego!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *