Co przemawia za wdrożeniem kasy fiskalnej Emar Nova?

Nowa kasa fiskalna od Emar

Na pierwszy rzut oka nowa kasa fiskalna od Emar nie wyróżnia się niczym szczególnym. To kolejne urządzenie na rynku, które umożliwia m.in. przechowywanie kopii paragonów w formie elektronicznej. Nie oznacza to jednak, że model Nova nie jest interesującą propozycją dla przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie! W tej niepozornej kasie znalazło się kilka naprawdę ciekawych rozwiązań.

Praktyczne wykorzystanie modułu Wi-Fi

Możliwość zastosowania modułu do bezprzewodowej wymiany danych nie jest oczywiście nowością w kasach fiskalnych. Warto jednak podkreślić, że model Nova pozwala na zastosowanie takiego interfejsu komunikacyjnego. Dodatkowo, atutem urządzenia marki Emar jest opcja skonfigurowania automatycznej wysyłki danych na 3 zdefiniowane wcześniej adresy e-mail. W ten sposób Nova może przesyłać np. wykonywane raporty. Ta kasa fiskalna posiada też standardowe porty komunikacyjne: 2 x RS-232 oraz USB. Dzięki nim Emar Nova zapewnia współpracę z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, m.in. skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, szufladą na pieniądze czy nawet terminalem do kart płatniczych. Kasę da się też podłączyć do większości komputerów: stacjonarnych, POS czy laptopów.

Całkiem spora baza towarowa

Definiowanie pozycji PLU to w przypadku każdej kasy fiskalnej kluczowa kwestia. Urządzenie powinno bowiem obsłużyć wszystkie elementy asortymentu, które są oferowane klientom indywidualnym. Dlatego też warto podkreślić, że w modelu Nova mamy do czynienia z całkiem pojemną bazą towarową. W tym przypadku użytkownik będzie mógł zaprogramować nawet do 8 000 pozycji PLU (produktów lub usług). W rezultacie, Emar Nova poradzi sobie nawet ze średniej wielkości asortymentem. Natomiast jednoznaczną identyfikacji poszczególnych towarów zapewni fakt, że urządzenie wystawia paragony z długimi nazwami – maksymalnie 42 znaki. Dodatkowo, atutem tej kasy jest możliwość wykonania maksymalnie 2 000 raportów dobowych. Zazwyczaj urządzenia fiskalne pozwalają na wystawienie 1 830 dokumentów tego typu (zgodnie z wymogami technicznymi). Tutaj zaś podatnik zyskuje pewność, że będzie mógł dłużej korzystać z modelu marki Emar. Dopiero po wykonaniu 2 000 raportów dobowych niezbędna okaże się wymiana urządzenia lub modułu fiskalnego.

Mechanizm drukujący z obcinaczem

W kasie fiskalnej zastosowano mechanizm drukujący marki Citizen. Dzięki niemu urządzenie zapewnia nie tylko szybie wystawianie paragonów czy raportów, ale także łatwą wymianę rolki papieru termicznego. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że w modelu Nova obecny jest wbudowanym obcinacz (specjalnie profilowany metalowy nożyk). Użytkownik może więc sprawnie wydawać paragony fiskalne, które będą zarówno czytelne, jak i estetycznie odcięte.

Ponadto, tak jak wspomnieliśmy we wstępie, Emar Nova jest kasą z elektroniczną kopią paragonów. Korzystanie z tego urządzenia nie wymaga więc składowania zadrukowanych rolek z takimi informacjami. Zamiast tego, Nova przechowuje ważne dane firmowe na karcie pamięci. I tutaj pojawia się kolejne praktyczne rozwiązanie. W tym modelu da się zastosować dodatkowy nośnik danych, służący do wykonywania backupu elektronicznej kopii paragonów.

1 Comment

  1. Początkujący_Przedsiębiorca
    25 sierpnia, 2018

    Przedstawia się dość ciekawie 🙂 idzie na radar!

    Pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *